O nas

Historia

Strona puszczaniepolomicka.pl powstała w 2008 roku, gdy szukając informacji o Puszczy Niepołomickiej odkryłyśmy, że jest to temat, któremu wówczas nie poświęcano w internecie należytej uwagi. Postanowiłyśmy wypełnić tę lukę, jednocześnie łącząc swoje zainteresowania i pasje z pożytkiem dla innych. Od tego czasu strona została wielokrotnie przebudowana, a swój obecny kształt zawdzięcza ciągłej pracy nad jej doskonaleniem oraz wielu cennym uwagom naszych czytelników.

Misja

Głównym celem strony jest rozpowszechnianie wiedzy o kompleksie Puszczy Niepołomickiej oraz kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe tego unikatowego obszaru. Mamy nadzieję, że poprzez pogłębianie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie szacunku, ciekawości i wrażliwości na piękno przyrody, przyczynimy się do promocji odpowiedzialnej turystyki leśnej w regionie, a tym samym do przeciwdziałania degradacji lasów i środowiska przyrodniczego w ogóle.

Pragniemy również zachęcić osoby w każdym wieku do aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz stworzyć miejsce wymiany informacji dla pasjonatów lokalnej przyrody. Głęboko wierzymy, że razem uda nam się zachować trwałość Puszczy Niepołomickiej tak, aby przyszłe pokolenia mogły odkrywać i cieszyć się wspaniałością tej perły polskiej przyrody.

Autorki

Dorastając w cieniu Puszczy Niepołomickiej miałyśmy okazję obserwować jej niezwykłą różnorodność, zmienność i nieuchwytne piękno. Od najmłodszych lat jej bogactwo przyrodnicze stanowiło dla nas źródło inspiracji, a z czasem wyrobiło głębokie poczucie skromności w obliczu potęgi natury. Choć miałyśmy okazję zwiedzić wiele pięknych miejsc, zarówno w Polsce jak i na świecie, Puszcza Niepołomicka nieprzerwanie fascynuje nas i urzeka. Swój entuzjazm do tego niezwykłego zakątka staramy się przekazać dalej.

Virginia Wąsikowska: stworzenie tej strony pozwoliło mi połączyć różne aspekty mojej osobowości: kreatywność, możliwości techniczne i pasję do przyrody. Dzięki temu, jej prowadzenie i ciągłe doskonalenie sprawiają mi niemal tyle samo satysfakcji, co leśne wędrówki. Choć pogodzenie pracy w finansach z łażeniem po bagnach nie zawsze bywa łatwe, ostatecznie zawsze udaje mi się znaleźć troszkę czasu by na szlaku przygody zgłębić nowe zakątki przyrody.

Patrycja Wąsikowska: przebywanie na łonie natury to coś, co kocham najbardziej, dlatego w moim życiu przyroda jest obecna niemal na każdym kroku. Jako magister turystyki przyrodniczej cały czas pragnę kontaktu z naturą, przez co duże znaczenie mają dla mnie podróże nastawione na poznawanie walorów przyrodniczych, z którymi wiąże się zdobywanie nowych doświadczeń. Wolne chwile spędzam na birdwatchingu i wędrowaniu po dzikich ostępach z aparatem w ręku. Lubię fotografować, co zmusza mnie do zbaczania z utartych szlaków i ciągłego odkrywania nowych miejsc. Swoje pasje łączę na łamach tej strony, dzięki czemu wciąż mogę je rozwijać i realizować nowe pomysły.

Nasze wspólne zainteresowania cały czas przyczyniają się do rozwoju strony. Staramy się dzielić z innymi pasją i zwiększać świadomość tego jak duże znaczenie w życiu człowieka ma przyroda.

Pozdrawiamy,

Virginia i Patrycja Wąsikowskie